Aktualności

W konkursie "Perspektywy Medycyny" 2022, w kategorii "Nowoczesna edukacja medyczna", nagrodę zdobyły studia Executive SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia. To prestiżowe wyróżnienie, które odebrali Rektor SGH - prof. Piotr Wachowiak i Rektor WUM - prof. Zbigniew Gaciong, podkreśla wysoki poziom i innowacyjność programu, który łączy w sobie nauki zarządzania z medycyną, stawiając na praktyczne rozwiązania i najnowsze osiągnięcia w dziedzinie edukacji medycznej. Nagroda ta potwierdza zaangażowanie twórców programu i kierownictwa - Moniki Raulinajtys-Grzybek oraz Artura Białoszewskiego, w dążenie do doskonalenia procesów kształcenia oraz przyczynia się do promowania nowoczesnych metod nauczania w medycynie.

17 kwietnia miała miejsce ceremonia przyznania nagród w ramach 2. edycji konkursu „Perspektywy Medycyny” 2022. Jego głównym celem jest wyróżnianie ekspertów, liderów oraz zespołów angażujących się w podnoszenie jakości polskiej medycyny, wspieranie pozytywnych przemian w ochronie zdrowia w kraju, ulepszanie opieki medycznej oraz propagowanie postaw prozdrowotnych.
W konkursie zgłoszono dziesiątki kandydatur, projektów oraz programów. Kapituła konkursu oceniała osiągnięcia uczestników pod kątem wprowadzania innowacyjnych koncepcji, nowych metod diagnostycznych i terapeutycznych, które przyczyniają się do wzrostu poziomu ochrony zdrowia.

 

Zapraszamy do rekrutacji na VI edycję wszystkie osoby, które już pracują w branży medycznej i chcą rozwinąć swoją wiedzę oraz umiejętności. Więcej na: https://sghwummba.wum.edu.pl/

 

Zapraszamy do składania dokumentów na XV edycję studiów podyplomowych "Metodologia badań klinicznych".

Rejestracja na studia jest dostępna pod tym linkiem: https://ckp.rekrutacja.wum.edu.pl/irk/irk/strony/logowaniekandydat.html.

Zapisów można dokonywać do 17 września 2023 r.

Szczegółowe informacje dotyczące studiów znajdują się w zakładce Oferta - Studia podyplomowe - Metodologia Badań Klinicznych.

Zapraszamy do składania dokumentów na XI edycję studiów podyplomowych "Seksuologia kliniczna".

Rejestracja na studia jest dostępna pod tym linkiem: https://ckp.rekrutacja.wum.edu.pl/irk/irk/strony/logowaniekandydat.html.

Zapisów można dokonywać do 30 września 2023 r.

Szczegółowe informacje dotyczące studiów znajdują się w zakładce Oferta - Studia podyplomowe: https://ckp.wum.edu.pl/content/seksuologia-kliniczna.

 

Zapraszamy do składania dokumentów na XV edycję studiów podyplomowych "Dietetyka w chorobach wewnętrznych i metabolicznych".

Rejestracja na studia jest dostępna pod tym linkiem: https://ckp.rekrutacja.wum.edu.pl/irk/irk/strony/logowaniekandydat.html.

Zapisów można dokonywać do 17 września 2023 r.

Szczegółowe informacje dotyczące studiów znajdują się w zakładce Oferta - Studia podyplomowe: https://ckp.wum.edu.pl/content/dietetyka-w-chorobach-wewnetrznych-i-met….

 

Studia prowadzone i stworzone przez praktyków dla praktyków.

Serdecznie zapraszamy na studia podyplomowe „Profesjonalna opieka farmaceutyczna”.

Studia mają na celu przygotowanie farmaceutów do profesjonalnego konsultowania pacjentów oraz świadczenia opieki farmaceutycznej w jej poszczególnych aspektach zgodnie z ustawą o zawodzie farmaceuty. Farmaceuci otrzymają praktyczne wskazówki i konkretne algorytmy postępowania oraz będą mieli możliwość ćwiczenia i doskonalenia prowadzenia procesu opieki farmaceutycznej, przeprowadzania przeglądów lekowych, tworzenia planu opieki farmaceutycznej, w tym w zakresie profilaktyki i edukacji zdrowotnej, a także otrzymają podstawy umożliwiające im realizowanie projektowanych świadczeń, m.in. Programu Drobne dolegliwości, Recepty kontynuowanej, Usługi Nowy lek. Słuchacze zdobędą umiejętność wykorzystania wybranych badań diagnostycznych do oceny farmakoterapii a także wiedzę w zakresie szczepień.


Planowany termin rozpoczęcia studiów to maj 2023 r.
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zajęcia odbywać się będą w weekendy - 1x w miesiącu  (wyjątkowo w październiku i marcu zaplanowano  po 2 zjazdy - zdalny i stacjonarny), przez 9 miesięcy w roku z wyjątkiem miesięcy wakacyjnych.

Zajęcia teoretyczne i część zajęć praktycznych online.

Szczegółowe informacje o kierunku i rekrutacji dostępne są tu: https://ckp.wum.edu.pl/content/profesjonalna-opieka-farmaceutyczna

 

Co zyskujesz po naszych studiach? 

Umiejętności praktyczne: 

 • Przeglądy lekowe
 • Nowy lek
 • Drobne dolegliwości
 • Recepta kontynuowana
 • Interpretacja badań diagnostycznych

Oszczędność czasu:

 • Zajęcia teoretycznie zdalnie
 • Część zajęć praktycznych zdalnie np. Studium przypadku 

Profesjonalną wiedzę od naszych wykładowców

 • Farmaceuci praktycy z Polski
 • Farmaceuci praktycy ze świata
 • Lekarze praktycy z Polski

Zalety  naszych studiów to między innymi:

 • studia przygotowane przez praktyków dla praktyków 
 • przewaga zajęć praktycznych
 • zajęcia teoretycznie i część zajęć praktycznych realizujemy zdalnie
 • osoby prowadzące zajęcia praktyczne to osoby z dużą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu opieki farmaceutycznej także poza granicami kraju
 • część wykładów będą prowadzić lekarze z dużym doświadczeniem klinicznym, rozumiejący potrzebę współpracy z farmaceutami