Międzynarodowe środowisko ekspertów zajmujących się badaniami klinicznymi bardzo dobrze ocenia Polskę pod względem przestrzegania wysokich standardów stosowanych procedur klinicznych, co przekłada się na rozwój tego sektora w naszym kraju. Celem studiów jest poszerzenie wiedzy w zakresie planowania, metodologii i prowadzenia badań klinicznych oraz zapoznanie się z krajowymi i międzynarodowymi regulacjami prawnymi dotyczącymi prowadzenia badań klinicznych. Słuchacze będą mogli zdobyć doświadczenie w zakresie oceny bezpieczeństwa produktu leczniczego, zasad rejestracji produktów leczniczych, przepisów prawa odnoszących się do badań klinicznych, regulacji związanych z ubezpieczaniem tych badań, jak również poznać praktyczne reguły kontaktu między pacjentem a zespołem badawczym.
Uprzejmie informujemy, że w związku z sytuacją epidemiologiczną część zajęć może odbywać się w trybie zdalnym.
Po zakończeniu studiów słuchacz będzie posiadał wiedzę z zakresu:
1. Dobrej Praktyki Klinicznej
2. Aktualnych uwarunkowań prawnych związanych z prowadzeniem badań klinicznych
3. Bioetyki
4. Medycyny opartej na faktach (EBM)
5. Podstaw farmakoterapii w głównych dziedzinach terapeutycznych
6. Zasad projektowania badania klinicznego
7. Biostatystyki i zarządzania danymi
8. Zasad prowadzenia badania klinicznego w ośrodku badawczym
9. Zasad monitorowania badania klinicznego
10. Pharmacovigilance
11. Zarządzania projektem
12. Kontraktowania badań klinicznych
Absolwent zdobędzie również umiejętności zaplanowania projektu, faz badania klinicznego, przygotowania dokumentacji, pozna podstawy monitorowania badania klinicznego i opracowania kontraktów oraz zasady postępowania w trakcie audytu i inspekcji. Ponadto, w zakresie kompetencji społecznych nabędzie doświadczenie w procesie uzyskiwania świadomej zgody uczestnika badania klinicznego, posiądzie umiejętność udzielania rzetelnej informacji o regułach prowadzenia badań oraz współpracy w ramach projektu.
Rejestracja na studia odbywa się poprzez ogólnouczelniany system rekrutacji [kliknij tu]
* Uprzejmie informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby kandydatów edycja może zostać uruchomiona później.
Warunkiem uczestnictwa w studiach podyplomowych jest ukończenie studiów wyższych (minimum I stopnia - licencjackich) z zakresu nauk biomedycznych lub posiadanie udokumentowanego doświadczenia w badaniach klinicznych. W drugim przypadku wnioski rozpatrywane będą indywidualnie przez kierownika naukowego studiów.
Dokumenty należy dostarczyć po zakwalifikowaniu na studia podyplomowe. Wykaz dokumentów znajduje się w Systemie Internetowej Rekrutacji.
UWAGA: Nie pobieramy opłat rekrutacyjnych !!!
Podejmując kształcenie na studiach podyplomowych słuchacze są zobligowani do podpisania umowy o warunkach odpłatności za studia podyplomowe. Istnieje konieczność zaznaczenia w Umowie systemu uiszczania płatności za studia: jednorazowo lub semestralnie lub ratalnie (§5 ust. 2). Zgodnie z zapisami Umowy brak wyboru traktowany będzie jako zadeklarowanie przez Słuchacza płatności jednorazowej za cały okres studiów zgodnie z ust. 2 pkt. 1.
Umowę słuchacz musi dostarczyć do Dziekanatu w dwóch egzemplarzach przed rozpoczęciem studiów zgodnie z terminem podanym w decyzji kwalifikacyjnej.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami (Ustawa o VAT) Nabywcą faktury może być tylko nabywca usługi. W przypadku studiów podyplomowych nabywcą usługi edukacyjnej jest osoba fizyczna podejmująca studia podyplomowe. Z tego względu w nazwie Nabywcy na fakturze może widnieć tylko i wyłącznie imię i nazwisko słuchacza (nie nazwa działalności gospodarczej).
W celu otrzymania dokumentu potwierdzającego dokonanie wpłaty za uczestnictwo w studiach podyplomowych prosimy o wypełnienie dokumentu załączonego poniżej.
Otrzymanie świadectwa ukończenia studiów podyplomowych metodologia badań klinicznych.
Warunkiem ukończenia studiów jest zaliczenie materiału zawartego w programie studiów, przygotowanie prezentacji w ramach sesji moderowanej i zdanie egzaminu końcowego.