Medycyna estetyczna to nowa gałąź medycyny, pomagająca osiągnąć i utrzymać pacjentom wysoką jakość życia poprzez poprawę atrakcyjności fizycznej oraz zapobiega skutkom starzenia się. Celem studiów jest nabycie wiedzy oraz umiejętności z zakresu medycyny estetycznej. Studia prowadzone są w oparciu o zajęcia teoretyczne i praktyczne. W trakcie nauki słuchacze poznają procedury umożliwiające wykonanie pozachirurgicznych zabiegów o małoinwazyjnym charakterze oraz te o niewielkim stopniu inwazyjności.
Uprzejmie informujemy, że w związku z sytuacją epidemiologiczną część zajęć może odbywać się w trybie zdalnym.
Uczestnicy studiów poprzez wykłady, seminaria i zajęcia praktyczne w czołowych placówkach dermatologicznych uzyskają niezbędne podstawy do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej. Dzięki szerokiemu programowi nauczania (obejmującemu m.in. zagadnienia dotyczące budowy skóry, patologii skóry, włosów i paznokci, mechanizmów starzenia się skóry i profilaktyki starzenia) osoba po studiach znajdzie zatrudnienie w każdym gabinecie medycyny estetycznej oraz firmach związanych z branżą medycyny estetycznej.
Rejestracja na studia odbywa się poprzez ogólnouczelniany system rekrutac[ji kliknij tu]
Studia przeznaczone są dla osób z wyższym wykształceniem lekarskim i prawem wykonywania zawodu.
Dokumenty należy dostarczyć po zakwalifikowaniu na studia podyplomowe. Wykaz dokumentów znajduje się w Systemie Internetowej Rekrutacji.
Przy rekrutacji na studia obowiązuje rozmowa kwalifikacyjna.
Uwaga! Osoby zakwalifikowane na studia przed rozpoczęciem zajęć praktycznych zobligowane są do przedłożenia w Dziekanacie Centrum:
- ważnego szczepienia HBV
- kserokopii ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków
- kserokopii polisy OC - na sumę gwarancyjną nie mniejszą niz 100.000 € - polisa musi obejmować swym zakresem wykonywanie zabiegów medycyny estetycznej w celach estetycznych (jest to klauzula dodatkowa)
Niedostarczenie ww. dokumentów przed rozpoczęciem zajęć praktycznych skutkuje brakiem możliwości aktywnego uczestnictwa w ćwiczeniach.
UWAGA: Nie pobieramy opłat rekrutacyjnych !!!
Opłata za studia może ulec zmianie.
Podejmując kształcenie na studiach podyplomowych słuchacze są zobligowani do podpisania umowy o warunkach odpłatności za studia podyplomowe. Istnieje konieczność zaznaczenia w Umowie systemu uiszczania płatności za studia: jednorazowo lub semestralnie lub ratalnie (§5 ust. 2). Zgodnie z zapisami Umowy brak wyboru traktowany będzie jako zadeklarowanie przez Słuchacza płatności jednorazowej za cały okres studiów zgodnie z ust. 2 pkt. 1.
Umowę słuchacz musi dostarczyć do Dziekanatu w dwóch egzemplarzach przed rozpoczęciem studiów zgodnie z terminem podanym w decyzji kwalifikacyjnej.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami (Ustawa o VAT) Nabywcą faktury może być tylko nabywca usługi. W przypadku studiów podyplomowych nabywcą usługi edukacyjnej jest osoba fizyczna podejmująca studia podyplomowe. Z tego względu w nazwie Nabywcy na fakturze może widnieć tylko i wyłącznie imię i nazwisko słuchacza (nie nazwa działalności gospodarczej).
W celu otrzymania dokumentu potwierdzającego dokonanie wpłaty za uczestnictwo w studiach podyplomowych prosimy o wypełnienie dokumentu załączonego poniżej.
Otrzymanie świadectwa ukończenia studiów podyplomowych medycyna estetyczna.
Uczestnictwo w zajęciach potwierdzone wpisem do indeksu i zdanie egzaminu kończącego studia.