Farmacja w biznesie

O studiach

„Farmacja w biznesie” to roczne studia podyplomowe przeznaczone dla osób, które wiążą swą obecną lub przyszłą karierę z przemysłem farmaceutycznym. Jest to pierwsza w Polsce tego typu oferta studiów podyplomowych, dająca słuchaczom holistyczne spojrzenie na branżę farmaceutyczną. Nowy kierunek studiów powstał jako rezultat podpisanego listu intencyjnego o współpracy merytorycznej pomiędzy WUM a firmą AstraZeneca. 

Program kierowany jest do absolwentów studiów drugiego stopnia bądź jednolitych magisterskich. Celem studiów podyplomowych „Farmacja w biznesie” jest wykształcenie wykwalifikowanych specjalistów posiadających głębokie zrozumienie mechanizmów rynku farmaceutycznego. Absolwenci będą znakomicie rozumieć funkcjonowanie firm farmaceutycznych na rynku oraz poznają krajowe i globalne uwarunkowania funkcjonowania przemysłu lekowego.

Kierunek obejmuje następujące moduły tematyczne: 
•    rynek farmaceutyczny globalnie i lokalnie, 
•    ekosystem życia leku, 
•    organizacja systemu ochrony zdrowia w polsce, 
•    medical i regulatory affairs, 
•    market access, 
•    marketing i sprzedaż, 
•    legal,
•    dystrybucja, 
•    finanse, 
•    komunikacja, 
•    wytwarzanie leku, 
•    wady jakościowe, 
•    zarządzanie projektami w praktyce, 
•    badania kliniczne.

 

 

Adresaci
Oferta kierowana jest w szczególności do absolwentów farmacji bądź kierunków medycznych (medycyna, stomatologia, zdrowie publiczne, ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo, analityka medyczna), przyrodniczych (biologia, chemia, biotechnologia); biznesowych (zarządzanie, prawo).
Kierownik studiów

 

 

Kierownik studiów

dr n.med. Mariusz Borkowski 

Lekarz, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; absolwent programu Leadership na Harvard Business School; w Szkole Głównej Handlowej ukończył studia podyplomowe z zakresu marketingu. Stopień naukowy doktora obronił w grudniu 2020 r. na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, a tematem jego pracy było „badanie skuteczności telemedycznego wspomagania terapii podtrzymującej pacjentów ze schizofrenią w stanie remisji”. Od 1997 r. w branży farmaceutycznej – współpracował między innymi z takimi firmami jak: Bioton, Adamed, Sanofi i TZF Polfa, przechodząc przez różne szczeble kariery. Zawsze odważny, kreatywny, nigdy nie cofa się przed wyzwaniami.W Parlamencie Europejskim był prelegentem na sesji poświęconej telemedycynie (2016). Pierwszy polski wykładowca na Kongresie Eye for Pharma (obecnie Reuters.com) w Berlinie 2006. Wielokrotny prelegent i prowadzący branżowych wydarzeń w Polsce i za granicą, m. in. na Blue Business Media, Brave czy Medmeetstech.Za swą działalność trzykrotnie odznaczony przez Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżami Zasługi  - brązowym, srebrnym i złotym. Prywatnie miłośnik biegania (przebiegł maraton nowojorski) i kalisteniki. W wolnym czasie podróżuje, interesuje się sztuką współczesną i teatrem.

 

Sekretarz merytoryczny studiów

mgr Monika Miłosz

Językoznawczyni, doktorantka na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie prowadzi badania nad retoryką zdrowotną w dyskursie publicznym. Związana z sektorem Public Relations i Public Affairs w ochronie zdrowia od 5 lat. Współprowadziła biura prasowe i współtworzyła kampanie edukacyjne dla klientów takich jak Pfizer, Roche, Novartis czy Warsaw Genomics. W AstraZeneca odpowiada za komunikację zewnętrzną. Jest alumnką Programu Liderzy Ochrony Zdrowia oraz członkinią Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej, a także Zespołu Języka w Medycynie Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. 

 

 

Kadra wykładow

Wykładowcami przedmiotów akademickich nowego kierunku będą praktycy z wieloletnim doświadczeniem – w tym kadra wysokiego szczebla – lekarze, menadżerowie firmy AstraZeneca, farmaceuci i przedstawiciele Związku Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA.  Zaangażowanie wielu specjalistów-praktyków pozwoli studentom na dogłębne poznanie funkcjonowania branży farmaceutycznej w różnych jej aspektach – od badań klinicznych i procesu wprowadzania leku na rynek, przez aspekty prawne po komunikację korporacyjną. 

Edycja nr
I
Informacja o rekrutacji

Rejestracja na studia odbywa się poprzez ogólnouczelniany system rekrutacji [kliknij tu]

Zasady przyjęć na studia

Uprzejmie informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby kandydatów edycja może zostać uruchomiona później.

Wymagania ogólne i poziom wykształcenia

Studia kierowane są do absolwentów studiów drugiego stopnia bądź jednolitych studiów magisterskich. Kandydat powinien posiadać ogólną wiedzę w zakresie funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce oraz wyrażać zainteresowanie tą tematyką.

Czas trwania studiów
2 semestry (161 h zajęć), 2-dniowe zjazdy odbywać się będą w soboty i niedziele (10 zjazdów dydaktycznych).
Termin składania dokumentów w systemie IRK
Sposób złożenia dokumentów

Dokumenty należy dostarczyć po zakwalifikowaniu na studia podyplomowe. Wykaz dokumentów znajduje się w Systemie Internetowej Rekrutacji. 

Planowany termin rozpoczęcia
Koszt/całkowita opłata za studia
7 200 zł
Opłaty i faktury

Koszt/całkowita opłata za studia

7 200 zł

Opłaty i faktury

1) Opłata jednorazowa za cały okres studiów podyplomowych 7 200 zł 

2) opłata w systemie semestralnym - płatna osobno za I i II semestr studiów podyplomowych: 3 600 zł za I semestr oraz 3 600 zł za II semestr 

3) opłata w systemie ratalnym - 7 500 zł - płatna po dwie raty za I i po dwie raty za II semestr studiów podyplomowych:

  •  opłaty za I semestr studiów podyplomowych:

I rata za I semestr 1 875 zł 

II rata za I semestr 1 875 zł 

  •  opłaty za II semestr studiów podyplomowych:

I rata za II semestr 1 875 zł 

II rata za II semestr 1 875 zł 

 

UWAGA: Nie pobieramy opłat rekrutacyjnych !!!

Zasady rat semestralnych

Podejmując kształcenie na studiach podyplomowych słuchacze są zobligowani do podpisania umowy o warunkach odpłatności za studia podyplomowe. Istnieje konieczność zaznaczenia w Umowie systemu uiszczania płatności za studia: jednorazowo lub semestralnie lub ratalnie (§5 ust. 2). Zgodnie z zapisami Umowy brak wyboru traktowany będzie jako zadeklarowanie przez Słuchacza płatności jednorazowej za cały okres studiów zgodnie z ust. 2 pkt. 1.

Umowę słuchacz musi dostarczyć do Dziekanatu w dwóch egzemplarzach przed rozpoczęciem studiów zgodnie z terminem podanym w decyzji kwalifikacyjnej. 

Prośba o wystawienie faktury

Zgodnie z obowiązującymi przepisami (Ustawa o VAT) Nabywcą faktury może być tylko nabywca usługi. W przypadku studiów podyplomowych nabywcą usługi edukacyjnej jest osoba fizyczna podejmująca studia podyplomowe. Z tego względu w nazwie Nabywcy na fakturze może widnieć tylko i wyłącznie imię i nazwisko słuchacza (nie nazwa działalności gospodarczej).

 

wzór umowy o warunkach odpłatności za studia podyplomowe |WORD| ]

/sites/ckp.wum.edu.pl/files/pliki/zarzadzenie-rektora-wum-oplaty-za-studia-podyplomowe.pdf

Termin rozpoczęcia
Warunki ukończenia studiów

Warunkiem ukończenia studiów i uzyskania dyplomu jest udział w zajęcia(możlwa jedna nieobecność - jeden cały zjazd lub dwa niezależne dni) oraz zdanie egzaminu końcowego.

Opiekun kierunku
Martyna Anioł-Staciwa
Telefon
22 57 20 519
Mail
martyna.aniol@wum.edu.pl
Partnerzy

 

AstraZeneca to innowacyjna firma biofarmaceutyczna o korzeniach brytyjsko-szwedzkich, znajdująca się w czołówce największych i najbardziej innowacyjnych firm tego sektora na świecie. Z myślą o pacjentach w AstraZeneca opracowywane są i wytwarzane nowoczesne leki pomagające zwalczać choroby, które stanowią największe wyzwania współczesnej medycyny.

W Polsce AstraZeneca zatrudnia ponad 3000 osób, z czego ponad 1 500 osób zajmuje się kluczowymi procesami badawczo-rozwojowymi w skali światowej. W 2020 roku AstraZeneca jako pierwsza globalna firma biotechnologiczna uzyskała status Centrum Badawczo-Rozwojowego nadawany przez Ministra Rozwoju, potwierdzając tym samym swoją istotną rolę w rozwoju polskiego systemu innowacji w obszarze ochrony zdrowia.