Program studiów obejmuje problematykę psychosomatyki i somatopsychiki, rehabilitacji psychologicznej, biopsychospołecznego modelu zdrowia i promocji zdrowia. Zajęcia mają formę wykładową, seminaryjną, warsztatową i superwizyjną. Wykłady realizowane są w ramach bloków specjalizacyjnych dotyczących psychoonkologii, psychologii prokreacji, psychodietetyki, psychokardiologii, psychogeriatrii, psychogastrologii, jak również pracy z dziećmi i z osobami niepełnosprawnymi psychicznie i ruchowo. Zajęcia warsztatowe kładą nacisk na zapoznanie uczestników z technikami poznawczo – behawioralnymi, myśleniem systemowym i interwencjami opartymi na uważności przede wszystkim w kontekście ich praktycznego wykorzystania w pracy z pacjentem chorym somatycznie i jego rodziną.
W trakcie stażu uczestnicy zajmują się wsparciem i interwencjami psychologicznymi dla pacjentów i ich rodzin. W związku ze stażem w programie znajdują się spotkania superwizyjne prowadzone przez specjalistów psychologów klinicznych lub lekarzy, którym bliska jest tematyka pracy z pacjentem chorym somatycznie.
Dla słuchaczy z wykształceniem medycznym na co dzień pracujących z pacjentem chorym somatycznie proponujemy do wyboru uczestnictwo w stażu i superwizjach lub wyłącznie w superwizjach.
Uprzejmie informujemy, że w związku z sytuacją epidemiologiczną część zajęć może odbywać się w trybie zdalnym.
Rejestracja na studia odbywa się poprzez ogólnouczelniany system rekrutacji [kliknij tu]
Dokumenty należy dostarczyć po zakwalifikowaniu na studia podyplomowe. Wykaz dokumentów znajduje się w Systemie Internetowej Rekrutacji.
studia przeznaczone są dla osób z wyższym wykształceniem i studentów dwóch ostatnich lat studiów kierunków psychologicznych, medycznych i pokrewnych
Dokumenty należy dostarczyć po zakwalifikowaniu na studia podyplomowe. Wykaz dokumentów znajduje się w Systemie Internetowej Rejestracji.
Podejmując kształcenie na studiach podyplomowych słuchacze są zobligowani do podpisania umowy o warunkach odpłatności za studia podyplomowe. Istnieje konieczność zaznaczenia w Umowie systemu uiszczania płatności za studia: jednorazowo lub semestralnie lub ratalnie (§5 ust. 2). Zgodnie z zapisami Umowy brak wyboru traktowany będzie jako zadeklarowanie przez Słuchacza płatności jednorazowej za cały okres studiów zgodnie z ust. 2 pkt. 1.
Umowę słuchacz musi dostarczyć do Dziekanatu w dwóch egzemplarzach przed rozpoczęciem studiów zgodnie z terminem podanym w decyzji kwalifikacyjnej.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami (Ustawa o VAT) Nabywcą faktury może być tylko nabywca usługi. W przypadku studiów podyplomowych nabywcą usługi edukacyjnej jest osoba fizyczna podejmująca studia podyplomowe. Z tego względu w nazwie Nabywcy na fakturze może widnieć tylko i wyłącznie imię i nazwisko słuchacza (nie nazwa działalności gospodarczej).
W celu otrzymania dokumentu potwierdzającego dokonanie wpłaty za uczestnictwo w studiach podyplomowych prosimy o wypełnienie dokumentu załączonego poniżej.
Otrzymanie świadectwa ukończenia studiów podyplomowych w zakresie pomocy psychologicznej w medycynie.
uczestnictwo w zajęciach potwierdzone wpisem na listach obecności, uzyskanie wymaganych zaliczeń z przedmiotów przewidzianych w programie studiów i przygotowanie opisu przypadku